FINE ARTS WORK CENTER
IN PROVINCETOWN

ALL FELLOWS

*denotes a Fellow who has been awarded a second year term

View Fellows in alphabetical list

2021-2022

VISUAL ARTS

Austin Ballard

Kevin Brisco Jr.

Widline Cadet

Sara Emsaki

Nick Fagan

Elizabeth Flood

Lavaughan Jenkins

Tom Pappa's

Pieter Paul Pothoven*

Tinja Ruusuvuori

Georden West

WRITING

Shastri Akella

Laura Cresté

Tracy Fuad

Sterling HolyWhiteMountain

Vedran Husić*

Eduardo Martinez-Leyva

Samyak Shertok

H.R. Webster*

Zeynep Özakat

2019-2020

VISUAL ARTS

Johannes James Barfield

Coady Brown*

Raul De Lara

Akiko Jackson*

Anina Major

Hannah E. Morris

Pat Phillips

Jake Troyli

Antonius-Tín Bui

Autumn Wallace

WRITING

Gbolahan Adeola

Callie Collins

Nora Corrigan

Kevin Fitchett

Esther Lin

Francisco Márquez

Joy Priest

J.W. Ptacek

Hanna Pylväinen*

Alex Walton*

2018-2019

VISUAL ARTS

Wilder Alison*

Coady Brown*

Sara Dittrich

Cheyenne Julien

Arghavan Khosravi

Alina Perez

SV Randall

Sara Stern

Stephanie J Woods

Rosey Ybarra

WRITING

Praveen Krishna

Gabe Kruis

Kannan R., Mahadevan

Sara Martin

Philip Matthews*

Laura Neal

J. Stillwell Powers

Cecily Scutt

Austin Segrest

J. Preston Witt

2017-2018

VISUAL ARTS

Herman Aguirre

Maia Chao

Julia Gartrell

Lydia Hicks

Peter Glenn Oakley

Jenna Pirello

Simonette Quamina

Jacob Rivkin

Anne Clare Rogers

Esteban Del Valle

WRITING

Hannah Beresford

Brendan Bowles

April Freely*

David Hutcheson

Frances Hwang

David Hoon Kim

Gabriel Louis

Christa Romanosky

H.R. Webster*

Candace Wiley

2016-2017

VISUAL ARTS

Wilder Alison*

Austin Ballard

George Jenne*

Troy Michie

Abraham Murley

Jagdeep Raina

Aaron Richmond*

Becky Sellinger

Sable Elyse Smith

Victoria-Idongesit Udondian

WRITING

A.H. Jerriod Avant*

Joseph Cassara

Leila Chatti

Michael Deagler

Hilary Vaughn Dobel

Cornelius Fitzpatrick

Akil Kumarasamy

Tom Macher*

Philip Matthews*

Sam Ross

2015-2016

VISUAL ARTS

Sarah Aubry

Erin Diebboll

Heidi Hahn*

Marisa Manso

Isaac McCaslin

Michael Menchaca

Jennifer Packer*

Aaron Richmond*

Amy Ritter

Dave Walsh

WRITING

Leslie Marie Aguilar

A.H. Jerriod Avant*

Tia Clark

Allison Davis

Christa Fraser*

Anushka Jasraj

Sara Eliza Johnson*

Sophia Lin

Asako Serizawa

Safiya Sinclair

2014-2015

VISUAL ARTS

Anthony Baab

Amy Brener

Bruno Cancado

Juan Pablo Echeverri

Rachel Gelenius

Heidi Hahn*

George Jenne*

Bridget Mullen*

Jennifer Packer*

Alexandria Smith*

WRITING

Laura Eve Engel

Christa Fraser*

April Freely*

Alen Hamza

Rebecca Gayle Howell*

Young Rader

Cecily Scutt

Annie Sloniker*

Stephanie Soileau

Sophia Starmack

2013-2014

VISUAL ARTS

Firelei Baez

Jarrod Beck*

Alejandro Guzmán Akiko Jackson*

Alice Miceli De Araujo

Gabriel Pionkowski

Pieter Paul Pothoven*

Alexandria Smith*

Sarah Sohn*

Lendita Xhemajli

WRITING

Domenick Ammirati

Ari Banias*

Bill Carty

Sara Gelston

Vedran Husić*

Greg Jackson

Sam Leader*

Naomi Mulvihill

Andrew Palmer

Alex Walton*

2012-2013

VISUAL ARTS

Mike Calway-Fagen

Nicholas Des Cognets*

Jane Corrigan

Heather Hart

Lisa Iglesias

Alison O'Daniel

Jacolby Satterwhite*

Jennifer Sullivan

Nicky Tavares

Esteban Del Valle

WRITING

Katie Bellas

Leopoldine Core

Aja Gabel

Miriam Bird Greenberg

Michael Hinken*

Sara Miller

Margaret Reges*

Joshua Rivkin

Annie Sloniker*

Jacob Sunderlin

2011-2012

VISUAL ARTS

Golnar Adili*

Jarrod Beck*

Nicholas Des Cognets*

Jonathan Ehrenberg

Candice Lin

Andy Ness*

Jacolby Satterwhite*

Jeannie Simms

Sarah Sohn*

Rob Swainston

WRITING

Ari Banias*

Charles Conley*

Nicole Terez Dutton

Tom Macher*

Sarah Rose Nordgren*

Matthew Neill Null

Hanna Pylväinen*

Solmaz Sharif

Brandon Som

Vinnie Wilhelm

2010-2011

VISUAL ARTS

Golnar Adili*

Matt Bollinger*

Julia Brown*

Jonathan Edwards

Gal Kinan

Jonggeon, Lee

Bridget Mullen

Andy Ness*

John Peña

Kirsten Ullrich*

WRITING

Kirsten Andersen*

Malachi Black

Boris Fishman

Rebecca Gayle Howell*

Cheri Johnson*

Andrew Meredith

Jacob Shores-Argüello

Christopher Shortsleeve

Jackie Thomas-Kennedy

Marcus Wicker

2009-2010

VISUAL ARTS

Nadia Ayari

Taylor Baldwin*

Matt Bollinger*

Robin Mandel

Elizabeth Mooney

Leslie Murray*

Sarah Peters

Martin Smick

Kirsten Ullrich*

Jacob Yanes

WRITING

Brian Booker

Sara Eliza Johnson*

Sam Leader*

Rebecca Lindenberg

Sara Majka

Sophie McManus*

Michael Morse*

Margaret Reges*

Greg Schutz

Melissa Tuckey

2008-2009

VISUAL ARTS

Taylor Baldwin*

Julia Brown*

Adam Davies

Meghan Gordon*

Michelle Kong

Lilly McElroy

Jason Mones

Leslie Murray*

Micha Patiniott

Minako Shirakura*

WRITING

Deborah Bernhardt*

Charles Conley*

Amanda Coplin

E.A. Durden

Erica Ehrenberg

Nadia Kalman*

Sophie McManus*

Michael Morse*

Sarah Rose Nordgren*

Sam Reed

2007-2008

VISUAL ARTS

Christy Georg

Meghan Gordon*

Robert Gutierrez

Janelle Iglesias

Roberta Fleming

Steve McClure*

Nathalie Miebach*

Kambui Olujimi

Minako Shirakura*

Song Xin

WRITING

Pilar Gómez-Ibáñez

Michael Hinken*

Cheri Johnson*

Nadia Kalman*

Cynthia Lowen

Fiona McFarlane*

John Murillo

Nancy Kathleen Pearson*

Melissa Range

Amanda Rea

2006-2007

VISUAL ARTS

Kate Clark

Echo Eggebrecht

Jeannine Harkleroad

Ezra Johnson

Luke Lamborn

Tala Madani

Steve McClure*

Nathalie Miebach*

Justin Richel*

Phillip Whitman*

WRITING

Samuel Amadon

Michael Dickman

Patrick Ryan Frank*

Daniel Khalastchi

Nam Le

Fiona McFarlane*

Daniyal Mueenuddin

Nancy Kathleen Pearson*

Lydia Peelle

Chris Stuck*

2005-2006

VISUAL ARTS

Geoffrey Chadsey*

Ramon Fernandez-Bofill

Adam Frelin

Colette Fu

Timothy Horn

Justin Richel*

Carrie Scanga*

Amanda Tétrault

Phillip Whitman*

Elizabeth Zans

WRITING

Nathan Bartel

Matthew Dickman

Patrick Ryan Frank*

Charles McLeod

Anne Sanow*

Martin Seay

Peter Short

Preston Mark Stone

Jillian Weise*

Thomas Yagoda

2004-2005

VISUAL ARTS

Erica Cho

Deborah Davidovits

Matt Harle*

Josh Jordan

Rajkamal Kahlon

Carrie Scanga*

Kristen Schiele

Alyssa Schmidt

Grace Sullivan*

Chuck Webster

WRITING

Lila Byock

Tyehimba Jess

Viet Thanh Nguyen

Emily Rapp

Tim Ross*

David Semanki

Abraham E. Smith

Shimon Tanaka*

Andrew Tomlinson

Jillian Weise*

2003-2004

VISUAL ARTS

Carla Castro

Geoffrey Chadsey*

Angela Dufresne*

Carlos Jackson

John Knight

Viet Le

Pamela Robertson-Pearce*

Rachel Schuder

Anthony Viti*

Bernard Williams

WRITING

Maggie Dietz

Zach Finch

Justin Haynes

Kathryn Maris*

Thomas O'Malley*

Tim Ross*

Anne Sanow*

Jason Schneiderman

Emily Shelton

Shimon Tanaka*

2002-2003

VISUAL ARTS

Angela Dufresne*

Carlos Ferguson

James Everett Stanley

Michael Jones McKean

Alexandra Newmark

Lamar Peterson*

Pamela Robertson-Pearce*

MiYoung Sohn*

Grace Sullivan*

Tricia Lynn Townes

WRITING

Kirsten Andersen*

Tim Earley*

Esi Edugyan

Ephen Glenn Colter

Frances Hwang

Kirun Kapur

Sabrina Orah Mark

Caitlin Grace McDonnell

Dominic Saucedo

Salvatore Scibona*

2001-2002

VISUAL ARTS

Eric Conrad*

Xiaoqing (Jenny) Ding

Eric Hongisto

James Huang

Elliot Hundley

Yun-fei Ji

Victoria Neel*

Lamar Peterson*

MiYoung Sohn*

Bethany Springer

WRITING

Caroline Crumpacker

Regan Good

Victoria Häggblom

Ada Limón

Jon Loomis*

Thomas O'Malley*

Salvatore Scibona*

Chris Stuck*

Jennifer Tseng*

Jason Zuzga

2000-2001

VISUAL ARTS

Yee Jan Bao

Eric Conrad*

Mary Jane Dean*

Kimberley Hart*

Jenny Humphreys*

Esther Jiskoot

Hans Van Meeuwen

Victoria Neel*

Ayae Takahashi

Anthony Viti*

WRITING

Deborah Bernhardt*

Paul Harding

Hal Horton

Major Jackson

Jill McDonough

Jonathan Pugh*

Jennifer Tseng*

Laurie Weeks

Katharine Whitcomb

Mark Wunderlich*

1999-2000

VISUAL ARTS

Ellen Altfest

Mary Jane Dean*

Kimberley Hart*

Sedrick Huckaby

Mala Iqbal*

Portia Munson*

Robert Nadeau

Katherine Megumi Shozawa

Kimberly Varella

Rachel White

WRITING

Paulette Beete

Nick Flynn*

Pam Greenberg

Amanda Kim

Maurice Manning

Jonathan Pugh*

Nancy Reisman*

Justin Tussing

Ronaldo Wilson

Sari Wilson

1998-1999

VISUAL ARTS

Karen Dow

Kirsten Hassenfeld

Todd Hebert

Mala Iqbal*

Colin McLain

Traven Pelletier*

Sandra Scolnik

Rebecca Smith

Hae-Won Won

WRITING

Matthew Cooperman

Tim Earley*

Christine Hume

Victor LaValle

Victoria Lancelotta

Angela Shaw

Virginia Smith

Monica Wesolowska

Suzanne Wise*

1997-1998

VISUAL ARTS

Eckhard Etzold

Darcy Hammer*

Hillary Harp

Blainey Kern

Stephen Linksvayer

Sarah Rapson*

Gelsy Verna

Karen Yamauchi

WRITING

Elizabeth Arnold

Lee Briccetti

Susan Choi

Carin Clevidence

Suji Kwock Kim

Jhumpa Lahiri

Nancy Reisman*

Suzanne Wise*

1996-1997

VISUAL ARTS

John Calhoun

Tari Campbell*

Ellen Gallagher*

Darcy Hammer*

Larry Mullins

Traven Pelletier*

Ben Pranger

Sarah Rapson*

Jenna Spevack

Allyson Strafella

WRITING

John Dalton*

Adam Haslett

Richard Keller

Kathryn Maris*

Heather McGowan

Sarah Messer

Jacob Molyneux

Mary Jane Nealon*

Lisa Sewell

Patrice Vidal

Mark Wunderlich*

1995-1996

VISUAL ARTS

Barbara Andrus*

Tari Campbell*

Didier Corallo*

Bernadette Fox*

Ellen Gallagher*

Hiroyuki Hamada

Sarah Oppenheimer

Melanie Shin

Kari Stromsted

Tabitha Vevers

WRITING

Nuar Alsadir

Judy Budnitz

Thomas Sayers Ellis

Thomas Glave

Atar Hadari

Barbara Lewis

Mary Jane Nealon*

Emmy Perez

Darby Sanders

Andrew Towle*

Alpay Ulku*

1994-1995

VISUAL ARTS

Barbara Andrus*

Eugene Constan

Didier Corallo*

Bernadette Fox*

Jared Handelsman

Jenny Jaramillo

Honour Mack

Ludwika Ogorzelec*

Christopher Romer

N. Kahn/R. Selesnick

WRITING

Peter Ho Davies

Anna Keesey

Marshall Klimasewiski

Zachary Lazar

Jon Loomis*

David Matias

Greg Miller

Faith Shearin*

Melanie Sumner*

Alpay Ulku*

1993-1994

VISUAL ARTS

Polly Burnell

Dana Carlson

Shelley Dougherty

David Fludd*

Jenny Humphreys*

Bo Joseph

Portia Munson*

Jack Pierson

Janice Redman*

Michelle Weinberg

WRITING

Dean Albarelli*

John Dalton*

Katherine Hazzard

Fred G. Leebron

Richard McCann*

Daniel Mueller

Faith Shearin*

Adrienne Su

Melanie Sumner*

Joshua Weiner

1992-1993

VISUAL ARTS

Lee Boroson

Jane Fine

David Fludd*

Matt Harle*

Alicia Henry*

Linda Matalon

Mindy Mills

Itty Neuhaus*

Andrew Norton

Janice Redman*

WRITING

Joshua Clover

Lucinda Grealy

Matthew Klam

Paul Lisicky*

Janet MacFadyen

Elizabeth McCracken*

Joy Nolan

Andrew Peterson

Martha Ramsey

Robert Siegel

1991-1992

VISUAL ARTS

Bailey Bob Bailey*

Mary Behrens

James Esber

Alicia Henry*

Dariusz Lipski

Itty Neuhaus*

Helen O'Toole

Marty Skocilich

Duane Slick*

Jordan Wolfson

WRITING

Deborah Artman

Danella Carter

Nick Flynn*

Brian Kiteley*

Paul Lisicky*

Richard Nester*

Timothy Seibles

Andrew Towle*

Nancy White

Jacqueline Woodson

1990-91

VISUAL ARTS

Tom Pappa's

WRITING

1990-1991

VISUAL ARTS

Richard Baker*

Eun-Ju Kang*

Tristin Lowe

William Mead*

Andrew Mockler

Ludwika Ogorzelec*

Mark Oliver

Tom Pappas

Beverly Ress

Duane Slick*

WRITING

Mary Gilliland

Eli Gottlieb

John D. Howell

Michael Klein

Carole Maso*

Elizabeth McCracken*

Ann Patchett

Louise Rafkin*

Gary Short

Sandi Wisenberg

1989-1990

VISUAL ARTS

Bailey Bob Bailey*

Richard Baker*

Charles Burwell

Jack Carter*

Eun-Ju Kang*

Irene Lipton*

William Mead*

Kerry Pease

Madelline Silber

Gerald Wise

WRITING

Dean Albarelli*

Edison Dupree*

Rita Gabis

Suzanne Horoschak

Karen Kipp

Barry Kitterman

Robert McBrearty

Louise Rafkin*

Candice Reffe*

Lynda Schraufnagel

1988-1989

VISUAL ARTS

Jack Carter*

Larry Dobens*

David Kramer

David Krueger*

Irene Lipton*

Carrie Matchett

Todd Pittman

Ann Reichlin

Laura Stout

Marsha Trattner

WRITING

Sophie Cabot Black

J.C. Ellefson

Terrence E. Holt*

Ivor Irwin

Robert Lunday*

Patricia MacInnes

Kathy Miller

Josip Novakovich

Barbara Selfridge

Belle Waring

1987-1988

VISUAL ARTS

Robert Andriulli

Pamela Brown*

Martin Folan

Polly Kiesel

Dyan Ray

Zizi Raymond

Doug Ritter

Joy Shipman

Cecile Wick

William Lateff Yoder

WRITING

Dorothy Barresi

Catherine Bush

Terrence E. Holt*

Matthew Kopka

Rodger Moody*

Brenda Marie Osbey

Evelyn Reilly

Bob Ross

Vanessa Ryder*

Lawrence Siems

1986-1987

VISUAL ARTS

Pamela Brown*

Julie Freeman Campbell

David Gloman

Maryalice Johnston*

Indira Obeyesekere

Scott Peters

Jackie Present

Charles Spurrier*

Ritsuko Taho*

Lisa Yuskavage

WRITING

Jon Davis

Chris Holbrook

Andrew Hudgins

Robert Lunday*

Carole Maso*

Michael McGuire*

Victoria Redel

David Rivard*

S. Daniel Simko

Dean Young

1985-1986

VISUAL ARTS

Maureen Clyne

Larry Dobens*

Sharon Horvath

Maryalice Johnston*

Gary Mitchell

Charles Spurrier*

Keith Strahan*

Ritsuko Taho*

Vicky Tomayko

Quentin Walter

WRITING

Indira Ganesan*

Robin Hemley

Laurie Henry

Tony Hoagland

James Hughes

Candice Reffe*

Heidi Jon Schmidt*

Charlie Smith

Richard Spilman

Irene Wanner

1984-1985

VISUAL ARTS

Linda Day

Ellen Driscoll*

David Krueger*

Jennie Livingston

Martha McCollough*

Denise Minter

James Rielly

Ronald Sloane

Victoria Stoll*

Keith Strahan*

WRITING

Peter Behrens

Alison Deming

Indira Ganesan*

David Michael Kaplan

Brian Kiteley*

Robin Rebecca Mack-Rafikkahre*

Maureen McCoy*

Mary Ann Rishel

David Rivard*

Jim Simmerman

1983-1984

VISUAL ARTS

Riley Brewster*

Roger Camp

Stephen Dalis

Ellen Driscoll*

Stephanie Frank

Jeff Gompertz

Martha McCollough*

Jenny McNutt

Garry Mitchell

Jim Peters*

WRITING

Michelle Carter

Edison Dupree*

Marie Howe

Dennis Mathis*

Maureen McCoy*

Rodger Moody*

Robert Shapard

John Carlos Vargas

David Wojahn*

Franz Wright

1982-1983

VISUAL ARTS

Elizabeth Awalt*

Riley Brewster*

Ken Buhler

Marcie Feldman

Kenzo Horii*

Emily Kenas*

Jim Peters*

Dan Rice

Victoria Stoll*

WRITING

Lucie Brock-Broido

Cyrus Cassells

Carl Clatterbuck

Karen Fish

Alice Fulton

Cynthia Huntington*

Robin Rebecca Mack-Rafikkahre*

Neil McMahon

Heidi Jon Schmidt*

Kate Wheeler

1981-1982

VISUAL ARTS

Elizabeth Awalt*

Lucinda Johnson*

Emily Kenas*

Susan Lyman

Roxi Marsen

Sam Messer

Harriet Pappas*

Ivy Parsons

Stephen Read

Lance Sprague

WRITING

Gerald Flatherty

Catherine Gammon*

Fred Haefele

Tama Janowitz

Denis Johnson

Laura Marello

Cleopatra Mathis

Tom Sleigh*

Bruce Smith

Carrie Smith

1980-1981

VISUAL ARTS

Mary Armstrong*

Carole Bolger*

Jim Elniski

Andrea Epstein

Kenzo Horii*

Lucinda Johnson*

Jennie McDade

Deborah Morris

Harriet Pappas*

Shelley Simpson*

WRITING

Leslie Boone

Michael Cunningham

Maria Flook

Edward Hower

Yusef Komunyakaa

Carolyn Maisel*

Dennis Mathis*

Julia Thacker*

David Wojahn*

Carolyne Wright

1979-1980

VISUAL ARTS

Mary Armstrong*

John Benvenuto

Janet Bernstein*

Carole Bolger*

Philip Chan

Stoney Conley*

Christopher Gardner*

Betty-Sue Hertz

Karen Schifano

Shelley Simpson*

Vladimir Urban

WRITING

Michael Burkard*

Lorna Dee Cervantes

Michael Collier

Ivy Goodman

Jaimy Gordon

John Morgan

Jayne Anne Phillips

T.N.R. Rogers*

R.L. Shafner

Tom Sleigh*

1978-1979

VISUAL ARTS

Janet Bernstein*

Linda Bond

Paul Bowen*

Michael Brown*

Stoney Conley*

Christopher Gardner*

Dana Kane

Nancy Modlin

Philip Rosenthal*

Joy Shipman

WRITING

Steven Bauer

Michael Burkard*

Denise Cassens*

Cynthia Huntington*

Carolyn Maisel*

Kathy Meads

T.N.R. Rogers*

Jason Shinder

Julia Thacker*

1977-1978

VISUAL ARTS

Paul Bowen*

Michael Brown*

Bob Lavallee

Stewart MacFarlane

Peter Macara

Susan Maraneck

Anne Matthews*

Chuck McCorkle*

Philip Rosenthal*

Bert Yarborough*

WRITING

Wendy Battin*

James Brown

Denise Cassens*

Judith Beth Cohen*

Catherine Gammon*

Michael McGuire*

Susan Mitchell*

Kate (Donna K.) Rushin

Ajyra Stedman*

John Witte

1976-1977

VISUAL ARTS

Chuck Anderson*

Nancy Bastien

Mary Cunningham

Ann Feitelson

Russell Kimball

David Longwell*

Anne Matthews*

Chuck McCorkle*

David Wheeler*

Bert Yarborough*

WRITING

Pamela Alexander*

Wendy Battin*

Ben Brooks*

Jennie Fields

Debora Greger*

Tamara Kennelly*

Jim Lindsey

Richard Nester*

David Rigsbee

Ajyra Stedman*

1975-1976

VISUAL ARTS

Chuck Anderson*

Case Crenshaw

David Longwell*

Katherine Morris

Carol Tittle*

David Werner*

David Wheeler*

WRITING

Pamela Alexander*

Wayne Biddle

Ben Brooks*

Judith Beth Cohen*

Debora Greger*

Lawrence Kearney

Tamara Kennelly*

Greg Pape*

Vanessa Ryder*

John Skoyles*

Ellen Wittlinger*

1974-1975

VISUAL ARTS

Joel Bennett*

Les Bohnenkamp*

Oury Engolz

Steve Miller*

Suzanna Schell*

Carol Tittle*

David Werner*

WRITING

Stephen Dickinson*

Beverly Gudanowski

Annabelle Hebert

Harry de la Houssaye*

Martin Nakell

Greg Pape*

John Skoyles*

Diane Wald*

Robert Weinstein*

Ellen Wittlinger*

Gwen Worley*

1973-1974

VISUAL ARTS

Les Bohnenkamp*

Connie Campbell

Bill Cooper

Martha Fowlkes

Rebecca Howland

Steve Miller*

Philip Mulvey

John Murray

Suzanna Schell*

Elisa Tan*

WRITING

Stephen Dickinson*

Lyle Fox*

Harry de la Houssaye*

Linda Lombardo

Diane Wald*

Robert Weinstein*

Gwen Worley*

1972-1973

VISUAL ARTS

Joel Bennett*

Pauline Di Blasi

Karl Drescher

Frank Egloff

Carrie Goldwater

Gary Golkin

Ed Knowles

Mark Libby

Randy Rupert*

Elisa Tan*

WRITING

Ed Connolly

Molly Malone Cook*

Lyle Fox*

Richard Hall*

Lucy Hoague*

Jennifer Humphrey*

William Joyce

Richard McCann*

Frank Scozzafava*

Richard Stratton

1971-1972

VISUAL ARTS

Aileen Bassis

Toni Begman*

Bill DeLottie*

Judy Dukes

Bill Evaul*

Kathy Ferguson

Will Hipps

Jane Horner

Susan Peters

Randy Rupert*

Winifred Tickner

Don Wynn

WRITING

Molly Malone Cook*

Norman Dukes*

Rodney Garbato

Peter Ginandes*

Joseph Goodman*

Miriam Goodman*

Richard Hall*

Lucy Hoague*

Jennifer Humphrey*

Greg Kohl

Jeff Kresser

Elena Newman*

Kathleen Norris

William O'Rourke*

Eric Overmeyer

Louis Postel

Frank Scozzafava*

David Scroggy

Celia Wilfong

1970-1971

VISUAL ARTS

Richard Aakre

Fran Antmann*

Toni Begman*

Wayne Cardinalli

Bill Evaul*

Jim Hughes

Sharli Powers Land*

Richard Weinstein

WRITING

Keith Althaus*

Norman Dukes*

Harriet Eskenazi

Peter Frawley*

Bill Gilson*

Peter Ginandes*

Alex Goldman

Joseph Goodman*

Miriam Goodman*

Tom Lindsay

Edward Nee

Elena Newman*

William O'Rourke*

Gene Scalzo

Roger Skillings*

1969-1970

VISUAL ARTS

Fran Antmann*

Susan Baker

Bob Bobrowski*

Hyla Shifra Bolsta*

Ken Bostwick

Timothy Bright

Barbara Brooks

Bill DeLottie*

Bill Fitts*

Alessandra Gieffers

Skip Hoffman

Pamela Jason

Michael Kahn*

Sharli Powers Land*

Bill Ludwig

Conrad Malicoat*

Eleanor Meldahl

Robert Rakita*

William Scott*

Ron Shuebrook

George Spade

Helena Zimel

WRITING

Keith Althaus*

Peter Frawley*

John Bart Gerald

Bill Gilson*

Louise Glück

Margaret Murray

Roger Skillings*

1968: February - April

VISUAL ARTS

Bernie Beckman*

Jack Gregory*

Robert Melville Johnson

Michael Kahn*

John J. Kelly

Joan Pereira*

WRITING

1968-1969: November 68 - May 69

VISUAL ARTS

Bernie Beckman*

Bob Bobrowski*

Hyla Shifra Bolsta*

Moe Van Dereck

Roger Drowne

Joan Elliot

Bill Fitts*

Jack Gregory*

Jane Kogan

Conrad Malicoat*

Joan Pereira*

Bernard Polchick

Robert Rakita*

William Scott*

Whitey Threadgill

Joan Wye

WRITING